x (Kapat)Özgür Kocaeli
Ahmet Elginkan’da sertifika töreni
Ahmet Elginkan’da sertifika töreni
 

Ahmet Elginkan Mesleki Teknik ve Eğitim Merkezi’nin kuruluşunun 8. Yıldönümü önceki gün kutlandı. Sertifika törenine katılanlara belgeleri takdim edildi.

İşkur Çimtaş ve Elginkan Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen istihdam garantili Gazaltı Kaynağı eğitimini tamamlayan kursiyerlerin belge töreni önceki gün Ahmet Elginkan Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Elginkan Topluluğu’nun çalışmaları izlendi. Programa İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Vakıfbank Saraybahçe Şube Müdürü Ahmet Şahin, İzmit Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, Çimtaş Kaynak Eğitmeni Mahmut Gökalp, Türkiye İş Kurumu Kocaeli İl Müdürü Öztekin Kaşukçi ve kursiyerler katıldı.

YENİLENMELİYİZ

Programda daha sonra konuşmalara geçildi. Kısa bir konuşma yapan Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Taşkın, “Elginkan Vakfı bu noktada üzerine düşen kurumsal ve toplumsal sorumluluğunun bilinci ile istihdama yönelik eğitimler yapmaktadır. İşsiz ve mesleksiz gençlerimizin sanayinin ihtiyaç duyduğu vasıflı birer eleman olarak yetiştirerek, çalışanlara da gelişim uyum kursları açarak üretim, kalite ve verimin artmasına katkıda bulunmaktadır” diye konuştu. Daha sonra söz alan Türkiye İş Kurumu Kocaeli İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, “Hem Kocaelinin sanayi şehri olması hem de bu bölgede teknik ve mesleki eğitimlerin olması iyi olmuş. Kocaeli’nin şuanda 50 bin iş arayan kurumumuzda kayıtlı. Yaklaşık 25 bini ilk ve orta öğretimi kapsıyor. İlimizin çok göz alması ve çalışan ailelerin fazla olması durumu da var. Son üç dört yıldır ilimizde teknik eğitim oranı yükseldi. Almayanın teknik sanayisi nasılsa Kocaeli’nin Türkiye’nin de öyle. Mesleki eğitime ulaştıktan sonra sürekli yenilenmeyi gerektiren bir şey. Çağın teknolojilerine göre kendimizi sürekli yenilememiz lazım. İş sağlığı ve güvenliği noktasında dikkat etmeliyiz” dedi.