x (Kapat)


“Elginkan Vakfı ismini kullanarak, öğrencilerden kişisel bilgi ve para isteyenlere

itibar etmeyiniz.”


Kocaeli Gazetesi
Elginkan, meslek sahibi yapmaya devam ediyor
Elginkan, meslek sahibi yapmaya devam ediyor
 
Elginkan Vakfı Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin kuruluşunun 8. yıldönümü nedeniyle İşkur Çimtaş ve Elginkan Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen istihdam garantili Gazaltı Kaynağı eğitimini tamamlayan kursiyerlere törenle belgeleri veril

Programa İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır,  Vakıfbank Saraybahçe Şube Müdürü Ahmet Şahin, Çimtaş Kaynak Eğitmeni Mahmut Gökalp, İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, Eski Milli Eğitim Müdürü Recep Çakıcı ve kursiyerler katıldı. Programda İzmit Halk Eğitim Merkezi Müzik gurubu şarkı söyledi.


MESLEKSİZ GENÇLERE İŞ İMKANI

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Taşkın, “Elginkan Vakfı bu noktada üzerine düşen kurumsal ve toplumsal sorumluluğunun bilinci ile istihdama yönelik eğitimler yapmaktadır. İşsiz ve mesleksiz gençlerimizin sanayinin ihtiyaç duyduğu vasıflı birer eleman olarak yetiştirerek, çalışanlara da gelişim uyum kursları açarak üretim, kalite ve verimin artmasına katkıda bulunmaktadır” dedi.


ALMANYA-TÜRKİYE KIYASLAMASI

Taşkın’dan sonra konuşmaya yapmak üzere kürsüye çıkan Türkiye İş Kurumu Kocaeli İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, “Hem Kocaeli’nin sanayi şehri olması hem de bu bölgede teknik ve mesleki eğitimlerin olması iyi olmuş. Son dört yıldır şehrimizde teknik eğitim oranı yükseldi. Almaya’nın teknik sanayisi nasılsa Türkiye’nin de öyle. Özelliklede Kocaeli’nin. Mesleki eğitimde yenilikçi olmalıyız. Teknoloji çağına sürekli kendimizi yenilememiz lazım. İş sağlığı ve güvenliği noktasında dikkat etmeliyiz” şeklinde konuştu.


KOCAELİ TÜRKİYE’NİN LOKOMOTİFİ

Kaşukçi’nin ardından konuşmasını yapan İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu: “Türkiye’de pek çok yerde bu tür faaliyetlerle iç içe bulundum ancak halktan aldığını halka veren bir Elginkan ailesinin varlığını gördüm beni gerçekten çok gururlandırdı. Kocaeli, Türkiye’nin iki lokomotifinden biri. Kocaeli ülkemizin sanayi başkentidir” dedi. Program sonunda 100 kişi sertifika aldı.