x (Kapat)


“Elginkan Vakfı ismini kullanarak, öğrencilerden kişisel bilgi ve para isteyenlere

itibar etmeyiniz.”


Özgür Kocaeli
Ahmet Elginkan’da yaz kursları tamamlandı
Ahmet Elginkan’da yaz kursları tamamlandı
 
Foto, Özgür Kocaeli
 

Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde yaz kursları sona erdi. Kurslara katılan toplam 234 kişi geçtiğimiz gün gerçekleşen sınavda ter döktü.

İlimizde mesleki anlamda ücretsiz olarak eğitim veren tek merkez olan Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde Temmuz ayı boyunca devam eden yaz kursları tamamlandı. Merkezde açılan toplam 13 kursa katılan 234 kursiyer dün gerçekleşen sınavda sertifika alabilmek için ter döktü. Kurum Müdürü Ahmet Taşkın Ağustos ayı seminer programını da belirlendiğini söyleyerek, “İlimizde 2006 yılı sonundan bu yana faaliyet göstermekte olan Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, vasıflı işgücünün yetiştirilmesi amacına dönük olarak ücretsiz yetişkin eğitimi vermeye devam ediyor. Kurslara katılmak isteyenlerin www.aemtem.org adresinden başvuru yapabilir” dedi.

KAYNAKÇILIK KURSU

Kurum Müdürü Taşkın istihdam garantili kurs açmaya devam ettiklerini söyleyerek önümüzdeki günlerde İşkur, Çimtaş ve Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi iş birliği ile 20 kişilik istihdam garantili kurs açacaklarının da müjdesini verdi.