Değişen Kocaeli Gazetesi
KOTO Akademi eğitime hazır

KOTO Akademi eğitime hazır


3 Şubat 2014 Pazartesi 16:57 
 

 KOTO Başkanı Murat Özdağ, KOTO Akademi hazırlıklarının tamamlandığını ve eğitime yönelik startın ay sonuna doğru verileceğini açıkladı. 

 
   
   
 

Kocaeli Ticaret Odası tarafından hayata geçirilmek istenen KOTO AKADEMİ için daha önce Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Valiliğiyle imzalan protokol bu kez Elginkan Eğitim Vakfıyla imzalandı. Protokole Kocaeli Ticaret Odası adına KOTO Başkanı Murat Özdağ, Kocaeli Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Taşkın imza koydu. Törene her iki kurumdan da çok sayıda yetkili katılırken protokolle hayata geçirilmek istenilen eğitim projesi KOTO AKADEMİ için amacın nitelikli insan sayısını arttırmak oluğunu belirten KOTO Başkanı Murat Özdağ, üyelerden gelecek talepler doğrultusunda verilecek kursların ve eğitimlerin belirleneceğini söyledi.

Başkan Özdağ, Kocaeli Ticaret Odası olarak KOTO AKADEMİ adı altında verilecek kurslarla teorik bilginin yanında pratiğe de gereken önemin kazandırılacağını, böylece kişisel becerinin en üst seviyeye çıkartılarak insanların birer nitelikli çalışan haline getirileceğini vurgulayarak Kocaeli Ticaret Odası tarafından başlatılan eğitim çalışmasının önemi hakkında bilgi verdi. Elginkan Vakfı olarak toplumsal sorumluluklarının bulunduğunu belirten Elginkan Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Taşkın da toplumsal gelişmeyi sağlamak için bireysel eğitime önem verilmesinin vakıf olarak hedeflerinden birini oluşturduğunu söyledi.