Bizim Kocaeli Gazetesi
Akademi Projesi
GÜNCEL | KOTO, ELGİNKAN İLE İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
 
Kocaeli Ticaret Odası, KOTO Akademi projesi kapsamında Elginkan Vakfı ile protokol imzaladı
 
 
Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) dün KOTO Akademi projesi kapsamında Elginkan Vakfı ile protokol imzaladı. Protokole; Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Taşkın, eğitim danışmanı Yard. Doç Mustafa Yeğin, KOTO Başkanı Murat Özdağ ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Yapılan anlaşmayla proje kapsamında ücretsiz mesleki eğitim amaçlı kurslar şubat ayı ortasında verilmeye başlanacak.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ELGİNKAN OLMALI

 

KOTO Akademi’nin faaliyetlerini sürdürebilmesi için Elginkan’ın olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan başkan Murat Özdağ, “Elginkan Vakfının şehrimize bir çok katkısı var. Ara eleman yetiştirme konusunda KOTO Akademi bu anlamda büyük bir görev üstlenmiş durumda. Projenin hazırlıklarını tamamladık ve eğitimlere şubat mart ve nisan aylarında başlayacağız. Tüm sektörlerde faaliyet gösteren üyelerimizi kapsayacak şekilde eğitimlerimiz yapılacak” diye konuştu.


AMAÇ; HİZMET ETMEK
Özdağ, eğitimlerle ilgili spesifik meslek gruplarından taleplerin geldiğini, farklı konulardaki taleplere de açık olduklarını vurguladı. KOTO ile işbirliği yapmanın önemine dikkat çeken eğitim danışmanı Yard. Doç. Mustafa Yeğin ise “Elginkan Vakfı bildiğiniz gibi ülkemizde ve ilimizde ücretsiz eğitimler ile kurslar veriyor. Temel amacımız halkımıza hizmet etmek. Ayrıca vakfımız kurumlara da önem veriyor. KOTO ile yaptığımız iş birliği bizim için çok önemli. Çünkü bura yapacağımız faaliyetler halkımıza hizmet edecektir” ifadelerini kullandı.


EĞİTİMLER BAŞLIYOR
İmzalanan protokol anlaşmasının ardından KOTO Başkanı Murat Özdağ eğitimler hakkında bilgi verdi. 11 Şubat’ta eğitimlerin başlayacağını söyleyen Özdağ, kursiyerler için eğitimlerin oldukça faydalı geçeceğinin altını çizdi. Şubat ayındaProje Yönetimi, Girişimcilik, Risk Yönetimi, Marka ve Patent Bilgilendirme eğitimlerinin verileceğini aktaran Özdağ, mart ve nisan aylarında ise Diksiyon, Satış Pazarlama, İnsan Kaynakları, Yönetici Asistanlığı’ gibi eğitimlerin verileceğini duyurdu.