Mavi Kocaeli
KOTO Elginkan İle İş Birliği Yapacak

KOTO Elginkan ile iş birliği yapacak

KOTO Akademi projesi kapsamında Elginkan Vakfı ile protokol imzalayan KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Elginkan Vakfı’nın kente katkısı çok büyük. Elginkan olmazsa olmaz” dedi

KOCAELİ                                                                                                                                                                  3 Şubat 2014 15:43
KOTO Elginkan ile iş birliği yapacak
 

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Elginkan Vakfı ile protokol imzaladı. KOTO Akademi projesi kapsamında imzalanan protokole Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdür Ahmet Taşkın, Eğitim Danışmanı Yrd. Doç. Mustafa Yeğin, KOTO Başkanı Murat Özdağ ve KOTO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Yapılan anlaşmada proje kapsamında ücretsiz mesleği eğitim amaçlı kurslar verilmesi planlanıyor.

ELGİNKAN OLMAZSA OLMAZ
KOTO Akademinin faaliyetlerini sürdürebilmesi için Elginkan’ın olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan Başkan Murat Özdağ, “Elginkan Vakfının şehrimize bir çok katkısı vardır. Ara eleman yetiştirme konusunda KOTO Akademi bu anlamda büyük bir görev üstlenmiş durumdadır. KOTO paydaşları ile beraber hazırlıklarını tamamlamış ve eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Eğitimlere Şubat Mart ve Nisan aylarında başlayacağız. Tüm sektörlerde faaliyet gösteren üyelerimizi kapsayacak şekilde eğitimlerimiz yapılacaktır” diye konuştu.

ÜLKE VE KENTTE ÜCRETSİZ EĞİTİM
KOTO ile işbirliği yapmanın önemine dikkat çeken Eğitim Danışmanı Yrd. Doç. Mustafa Yeğin, “Elginkan vakfı bildiğiniz gibi ülkemizde ve ilimizde ücretsiz eğitimler vermektedir. Eğitim merkezlerimizde ücretsiz kurslarımız devam ediyor ve temel amacımız halkımıza ve ülkemize hizmet etmektir. Ayrıca vakfımız kurumlara da ayrıca önem veriyor. KOTO ile yaptığımız iş birliği bizim için çok önemlidir çünkü bura yapacağımız faaliyetler halkımıza hizmet edecektir” açıklamasında bulundu.

EĞİTİMLER BAŞLIYOR
İmzalanan protokol anlaşmasının ardından KOTO Başkanı Murat Özdağ eğitimler hakkında bilgi verdi. 11 Şubat’ta eğitimlerin başlayacağını söyleyen Özdağ, kursiyerler için eğitimlerin oldukça faydalı geçeceğinin altını çizdi. Şubat ayrı içerisinde, Proje Yönetimi, Girişimcilik, Risk Yönetimi, Marka ve Patent Bilgilendirme eğitimlerinin verileceğini aktaran Özdağ, Mart ve Nisan aylarında ise Diksiyon, Satış Pazarlama, İnsan Kaynakları, Yönetici Asistanlığı gibi eğitimlerin verileceğini duyurdu.