x (Kapat)Kocaeli Gazetesi
İSU EĞİTİM KURSLARI SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
İSU EĞİTİM KURSLARI SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü’nün yönetici ve teknik personelleri için Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde düzenlediği AutoCAD, Photoshop, Solidwork, İleri Excel ve Ön Muhasebe kurslarının sertifika töreni yapıldı. Törende konuşan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, “Kocaeli’nde bizden hizmet alan insanlar her şeyin en iyisine layıktır. Bunu yerine getirebilmek için personelimizin en vasıflı seviyede olmaları için eğitimler veriyoruz.”dedi.
GENİŞ KATILIM
İSU Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 2013 yılı eğitim programı kapsamında İzmit Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde düzenlediği sertifika törenine İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ve Şube Müdürü Yusuf Yıldırım, Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet H. Taşkın, İSU İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Fitoz, Emlak İstimlak Daire Başkanı Süleyman Karabayır, Projeler Daire Başkanı Ali Alp Arslan, Şube Müdürleri ile sertifika alan çalışanlar katıldı.

“GÖNÜL YAPMAK İSTİYORUZ”
İstiklal marşının okunması ile başlayan törende bir konuşma yapan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, “Hizmet kurumuyuz. Kanunla bize verilen su ve atıksu hizmeti veriyoruz. Hizmeti yerine getirirken de istiyoruz ki gönül yapalım. Şehre katma değer katmak ve insanların günlük yaşamlarını kolaylaştırırken, yaşamaktan memnuniyet duyacakları bir şehirde yaşamanın hazzını tattırmaktır.”dedi.

“KURUMLAR ZAMANIN ÖNÜNE GEÇMELİ”
Kurumların sürekli gelişmeleri ve faydalı olmaları için çalışan personelin eğitilmeleri gerektiğini dile getiren Genel Müdür İlhan Bayram, sözlerini şöyle sürdürdü, “Kurumlar eğer zaman içinde teknolojiye ve zamana ayak uyduramazlar, kendilerini yenileyemezlerse insanlara yük olmaya başlarlar. Hizmet ettikleri insanlar artık o kurumları sırtlarında birer yük olarak görürler. Biz de istiyoruz ki insanlarımıza sürekli faydalı olmak. Bunun için teknolojiyi takip etmek, zamana ayak uydurmak, önüne geçmeye çalışmaktır.”

“HİZMET VERDİĞİMİZ İNSANLAR HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK”
“Gelecekte bu şehirde yaşayan insanlar bizlerde neler bekliyor, nasıl hizmet bekliyor. Bu hizmeti yerine getirebilmek için nasıl bir kurum olmak lazım. Kurumda hangi personelin, hangi vasıftaki eleman ile çalışması lazım. Biz kendimizi buna adapte etmeye çalışıyoruz ve bunun için de sürekli eğitimler veriyor ve kendimizi geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz.”diyen Bayram, şunları kaydetti, “Nihayetinde ancak böyle olursa memleketimize, milletimize faydalı oluruz. Böyle olursa bu kurum geleceğe hazırlıklı bir kurum olur. Böyle olursa yaptığımız teknolojik yatırımları faydalı bir şekilde kullanabiliriz. Bunun için eğitim alanında hangi enstrüman varsa faydalanmaya çalışıyoruz. Kocaeli’nde bizden hizmet alan insanlar her şeyin en iyisine layıktır. Bunu yerine getirebilmek için personelimiz de en vasıflı seviyede olması için çalışıyoruz.” Genel Müdür Bayram, konuşmasının sonunda vermiş oldukları kaliteli eğitimden dolayı Elginkan Vakfı yönetici ve hocalarına, katkı ve desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’ye teşekkür etti. 

“SUYUN İSRAF EDİLMESİNE MÜSAMAHA GÖSTERMİYORUM”
Düzenledikleri kurslardan dolayı Elginkan Vakfı ve yöneticilerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, suyun önemine vurgu yaptı. Zaman içinde suyun yokluğunu ve yaşadığı zorlukları anlatan Nevzat İspirli, okullarda ve çevresinde suyun israf edilmemesi için çok hassas davrandığını vurguladı. Müdür İspirli, şunları kaydetti, ”Gerek okullarda ve gerekse çevremde suyu israf edenlere asla müsamaha göstermiyorum. O kadar diyorum ki ha damarlarımda kanım akıyor, ha musluktan boşa su akıyor. O kadar hassasiyet gösteriyorum. Su hayatın menşei ve kaynağıdır. İSU Genel Müdürlüğü de daha içilebilir, daha sıhhi ve daha kullanılabilir suyu getirmek için teknolojik yatırımlar yapıyor. Bunu yerinde gördüm. Bu vesile ile eğitim kurslarına katılan İSU personelini tebrik ediyorum, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi

“İSU’YA EĞİTİM VERMEKTEN MUTLUYUZ”
Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet H. Taşkın’da, gelişen ve yenilenen dünyada insana hizmet ettiklerini vurgulayarak, “Bizler insanlarımıza faydalı olmak ve yaşam boyu eğitimde üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz. Bunun için İSU Genel Müdürlüğü personeli ile birlikte olmaktan ve eğitim vermekten son derece mutlu olduğumuzu ve keyif aldığımızı belirtmek istiyorum. Temennimiz almış oldukları kursları halkımızın yararına olacak işlerde kullanmalarıdır.”dedi.

SERTİFİKA VE HEDİYELER VERİLDİ.
Yapılan konuşmaların ardından İleri Excel, AutoCAD, Solidworks, Photoshop ve Ön Muhasebe kurslarına katılan aralarında Emlak İstimlak Daire Başkanı Süleyman Karabayır olmak üzere 30 personelin sertifikaları ve İSU Genel Müdürlüğü hediyelerini Genel Müdür İlhan Bayram, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Şube Müdürü Yusuf Yıldırım, İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Fitoz ve Projeler Daire Başkanı Ali Alp Arslan tarafından verildi.